עיצוב קו לסת

קו הלסת שלנו הולך ומשתנה ככל שאנו מתבגרים, כשסימני הגיל מתחילים להופיע בהן כבר בעשור השלישי לחיינו. סימנים אלה יוצרים מראה מבוגר, עייף ועצוב לאור צניחת העור וירידת נפח הלחיים, שגורמים להבלטה חריגה של קו הלסת. כיום, ניתן להרים את קו הלסת ולמצק את העור באזור, באמצעות טיפול בחומרים ייעודיים לעיצוב קו הלסת ללא ניתוח

מה קורה ללסת שלנו עם הגיל?

עם הגיל, עובר עור הגוף שלנו תהליך של הזדקנות, שניכר בחלקים רבים של הגוף, אך בולט במיוחד באזור הראש, הפנים, הצוואר והלסת.

תהליך זה בא לידי ביטוי באמצעות צניחה של העור והיווצרות כפלי עור/ קמטים, וכן אובדן נפח של העור בעיקר באזור הלחיים. תהליכים אלה גורמים להדגשה חריגה של אזורי פנים מסוימים ובעיקר הלסת, שמתחילה לבלוט בצורה חריגה ככל שעוברות השנים.

מהן האפשרויות עבור עיצוב קו הלסת ומיצוק העור באזור?

כיום, בניגוד למצב שהיה עד לפני מספר שנים בלבד, ישנו מגוון רחב של טיפולים באמצעותם ניתן לעצב את קו הלסת בצורה אפקטיבית גם ללא ניתוח.

עד כה, נשענו הטיפולים הקיימים על שימוש בחומצה היאלורונית שמיועדת לייצר נפח פיזי על מנת לעצב ולאזן את מראה העור הכללי.

יחד עם זאת, החומצה ההיאלורונית מיועדת כאמור לייצר נפח בעור, וזהו לא ההליך הטוב ביותר להשגת תוצאות מיטביות בעיצוב קו הלסת.

בטיפול כזה היינו רוצים למצק את העור ולעצב אותו בצורה יותר טבעית וגמישה, וכיום ניתן לעשות זאת באמצעות חומרים מבוססי סידן, שמעודדים את ייצור הקולגן באזור ההזרקה ומאפשרים לעור להתחדש ולהתמצק, ובסך הכל להרים את קו הלסת.

את התוצאות ניתן לראות מייד לאחר ביצוע ההזרקות, כשבשלבים הראשונים מתרחש שינוי בהיקף של 30%-50%, שינוי המגיע לשיאו לאחר שלושה חודשים.

קו הלסת מתחיל תהליך טשטוש כבר מהעשור השלישי לחיינו 
כיצד מתבצע הטיפול לעיצוב קו הלסת?

עיצוב קו הלסת ללא ניתוח, הוא טיפול המבוסס על הזרקות זעירות על כל שטח העור הרלוונטי.

הזרקות אלה מכילות את החומר מבוסס הסידן שעושה את הפעולה הנדרשת, ובו מעורב גם מעט חומר הרדמה שמאפשר לבצע את ההזרקות בצורה חופשית וללא כאב.

לחומר זה, ישנן שתי השפעות המתקיימות במקביל:

הרמה של העור ושל קו הלסת באופן מיידי

לכמה זמן מחזיק מעמד הטיפול לעיצוב קו הלסת ומיצוק העור?

כאמור, השפעת הטיפול ניכרת באופן מיידי ובאופן מלא עד 3 חודשים מיום הטיפול.

השפעה זו ניכרת עד לטווח של שנה עד שנתיים מיום הטיפול, אך חשוב להבין כי גם לאחר תקופה זו, המצב אינו חוזר למצב הקודם וזאת מאחר ולפעולת הקולגן ישנה השפעה מיטיבה של שיפור התפקוד הכולל של תאי העור באזור הטיפול.

מהן תופעות הלוואי האופייניות לטיפול של עיצוב קו הלסת ומיצוק העור?

היקף תופעות הלוואי בטיפול של עיצוב קו הלסת, תלוי מאוד באופן ביצוע הטיפול ובמיוחד בעומק ההזרקה.

על מנת להשיג את האפקט המקסימלי ללא תופעות לוואי משמעותיות, יש להקפיד על ביצוע ההזרקה בעומק הנכון בכל שטח הטיפול, ולכן ישנה חשיבות רבה לביצוע הטיפול בצורה מקצועית על ידי איש מקצוע מיומן.


עידוד ייצור הקולגן באזור ההזרקה
בהתאם לכך, לא רק שחומר זה מאפשר שינוי משמעותי באופן מיידי, אלא שהשפעתו יכולה להימשך לטווח הארוך, וליתר דיוק לטווח של שנה עד שנתיים מיום הטיפול, וזאת בזכות התהליך הביולוגי של ייצור הקולגן.

דילוג לתוכן